неділя, 17 вересня 2017 р.

Венеція (Venice)

   Венеція - найвідоміше туристичне місто в Італії. Багато туристів відвідують у першу чергу саме це місце, їх тут навіть більше, ніж Римі. От і будучи в Італії, якихось 100 км від Венеції, шкода було її не відвідати.
    На Артемчика сон їдемо у Венецію. Підїжаючи до міста - довгий довгий міст, а по боках  великі простори води. Зразу за мостом є багато парковок, і на одній з них ми залишили нашу машину і вперед у Венецію. Зразу біля парковки був поїзд, який їде дві зупинки, коштує 1.5 євро і відвезе нас через усі інші парковки у Венецію, а можна 20 хв пішки? ми вибрали поїзд, щоб зекономити сили нашого Артемчика. 
Оце колія по якій їде поїзд
 На цьому кільці розїжаються два поїзди
      Приїхавши у Венецію, ми опинились зразу біля Великого каналу, а над ним красивий міст зі склом по боках, мабуть ввечері цей міст просто неповторно світиться, а сам факт що він знаходиться над великим каналом робить його ще прекраснішим.
 Вигляд з моста
 Прозорі перила
      Великий канал (Гранд-канал, (італ. Canal Grande) )— головна вулиця Венеції. Для пішоходів майже недоступна. 
     Перейшовший міст, видно купол Собору Санта-Марія-делла-Салуте (італ.Basilica di Santa Maria della Salute) - 
Побудована на честь позбавлення міста від чуми 1630-1631 років. Чума забрала близько 100 000 життів, що становило більше третини населення міста. От ми і попрямували до церкви.
Там Артемчик трошки перекусив 
 і ми перейшовши ще один міст, прямуємо до площі св. Марка. 
У місті практично не можливо заблудитись, йдемо за усіма туристами. А по дорозі переходимо багато мостиків, які зроблені у вигляді арок, щоб під ними без проблем пропливали човники,
Перехрестя вулиць
 деколи трапляються вузенькі велички, що здається широкоплечий мужчина там не поміститься 😊
майже не видно дерев та трави, тільки будівлі , причому деякі на вигляд дуже закинуті або занедбані, а є гарні та цікаві. 
 У Венеції проживає 270 тисяч осіб. Щоденна кількість туристів у місті досягає 60 тисяч чоловік. Через масовий туризм місцеві жителі продовжують виїжджати з міста з року в рік. У 2012 році уряд навіть впровадив нову програму - той, хто виїде з Венеції, отримає 60 тисяч євро. Загальна ідея - місто хочуть повністю зробити музеєм під відкритим небом.
    У той же час жителі проводять акції протесту проти постійно зростаючого числа туристів. Здавалося б, чим більше туристів, тим краще, та далеко не всі жителі згодні з цим. Жити стає все складніше, продуктові та господарські магазини закриваються, перукарні та взуттєві майстерні також.
    Туристів і правда багато, просто мурашник. Правда, 99% з них ходять у Венеції по одному й тому ж маршруту. Варто відійти на паралельну вулицю і ви будете абсолютно одні. 

    Ще практично скрізь по вуличках(каналах) видно різні Гондоли - це теж один з символів Венеції. 
У місті десь 400 гондольєрів, їх число суворо обмежене, а ліцензії передаються у спадок, таким чином, сторонній людині дуже складно стати гондольєром. Вартість прогулянки встановлена ​​офіційно, 40 хвилин коштує 80 євро за весь човен, що вміщує 6 осіб. Уночі ціна вища. 
    Це було трошки цікавої інформації про Венецію, а ми рухаємось далі і от, перед нами, ще один цікавий Собор Санта-Марія Глоріоза дєї Фрарі(італ. Santa Maria Gloriosa dei Frari) — один з найвідоміших і знаменитіших соборів у Венеції, розташований в районі Сан-Полона однойменній площі. Висота дзвіниці, побудованої в 1396 році, становить 70 метрів. Дзвіниця є другою за висотою у Венеції після дзвіниці Сан-Марко. Церква була відкрита і ми одним оком заглянули всередину. 


    Прямуємо далі і доходимо знову до великого каналу, 
проте моста тут уже ніякого нема, тільки кораблик.
Подивившись на навігатор, до ближнього моста ще 20 хв, а Артемчик уже трошки втомлений, то вирішуємо переправитись кораблем. 
Вигляд з кораблика
Квиток діє увесь день, то ж ним можна буде вернутись назад. Пливемо великим каналом 15  хв і ось вона - площа св. Марка .
     Сан Марко - це ще один з відомих символів Венеції, головна площа. 
      В останні роки вона дуже часто згадується в новинах, правда, у зв'язку з тим, що її заливає вода, і глибина в центрі площі іноді перевищує метр. Проблема посилюється ще й тим, що Венеція поступово опускається під воду. Для захисту від сезонного підняття води в лагуні зараз будують дамбу "Мойсей" вартістю понад 5 мільярдів євро.
       На площі Сан Марко стоїть висока дзвіниця (Кампанілла). Нагорі є оглядовий майданчик, куди можна піднятися на ліфті, щоправда, вже з ранку вишиковується значна черга, звісно ми туди не потрапили, черга стояла мабуть на 3 год.
Також на площі знаходиться Палац дожів - пам'ятка італійської готичної архітектури     
та популярний музей.

     Це був незабутній день. Не знаю чи ще колись повернусь у Венецію, але безмежно щаслива, що побачила її на власні очі.
  А тепер час плисти назад до нашої машинки
 Таким корабликом ми пливли

    

Немає коментарів:

Дописати коментар