середа, 29 березня 2017 р.

Садочок та заняття Артемчика.


     
Десь у попередньому пості згадувала, що у садочку дають диск з фотографіями раз на три місяці. Це дуже цікаво побачити як дітки готують, як вони крутять рогалики чи вирізають з тіста печеньки, чи збивають яйця на торт, як вони святкують дні народження, як вони танцюють, малюють тощо. (зараз буде багато фотографій 😀)

 
 
 
      Ще мені дуже подобається які цікаві речі вихователі роблять з дітками в садочку: наприклад, дали малюку пальчиковими фарбами замалювати аркуш А4, а потім вихователька вирізає з того паперу їжачка чи зайчика чи ще когось; або як вони цікаво малюють сніговика, тобто дитина пальчиком має зафарбувати білі кола, а вихователька потім домалювала очі, моркву і взяла в рамку і прекрасна картина, а як Артем нею пишається 😀. І багато багато різних та цікавих речей вони роблять з дітками. 
 
 
 
 

      А ще цікаво було взнати, що навіть з такими маленькими грають настільні ігри, де кидають кубики і дитина чекає свого ходу. Напевно, як і в кожному садочку, прийнято, що дітки за собою прибирають посуд на спеціальні столики, а для мене було відкриттям, що раз на два тижні у них є прибирання групи, де дітки миють підлогу , підмітають, витирають полички і т.д. звісно дитячими інструментами.
     У садочку є можливість записати діток на якісь секції, наприклад, ясельну групу, як Артема, можна записати на спорт, старші- на плавання, спорт, гімнастика, здається що навіть шахмати. Досить зручно, що батькам не потрібно приходити, переодягати, чекати; цим займаються вихователі- батьки раді і дітям цікаво.
    Свята: є святкування разом з батьками, як карнавал чи свято ліхтариків, а всі інші свята без батьків :(, дуже хочеться подивитись, як там маленький, як він себе там поводить, перші віршики, пісеньки, сфотографувати, запам'ятати.....Ох, шкода звісно що це все заборонено. Вони аргументують це тим, що свято для дітей, а коли є батьки глядачі, то діти губляться, соромляться, не хочуть розважатись на святі, хочуть сидіти біля батьків, і свято не свято. А ще часто святкування роблять весь день: наприклад, зранку замішують та печуть щось, потім обід і сон, а після сну продовжують святкувати з танцями та іграми. Деколи святкування починається зранку, як свято св.Миколая: зранку подарунки, всі в черзі щоб отримати їх, потім танці та ігри зі св.миколаєм.

Що мене дивувало спершу в садочку.
Тут група має дві а то й три кімнати щоб гратись, але не має спальної кімнати. Після обіду, роблять місце і застеляють підлогу матрасами (тонкі, ортопедичині, непогані), в кожної дитини своя постіль і своє місце, постіль приносимо свою і кожні два тижні міняємо. Спершу мені це зовсім не подобалось, але що робити. Тепер є в тому і свої плюси: дітки мають велику площу щоб гратись, розстеляють і застеляють свої ліжечка самі, дітей розміщають таким чином: ті хто довше сплять то в одному кутку, які мало сплять - в іншому. Ми до цього привикли і тепер нам так нормально.
       Туалет. Тут звісно маленькі унітази та маленькі умивальники і в кожного свій рушничок, і столик для пеленання, тому що багато дітей ходять в памперсах,(в ясельній групі цим не дуже переймаються)-все як у кожному садочку. Одне що я була здивована- хлопчикам тут кажуть пісяти тільки сидячи, навіть старшим, тобто у старших групах . Це через те, що вони ходять в туалет самі, і щоб хлопчики часом не забруднили все.
       Їжа. Зранку сніданок- перекус: деколи це пластівці з молоком,  фрукти, хліб з маслом(Артемчик снідає дома в пів 7-7, потім у садочку в 9). Обід в 11.30: супчик, друге. В нас бувало що спершу Артем нічого не хотів їсти, то їв хліб з маслом багато кусочків. Полудник в 14.00: це залежить від сніданку. Але як правило фрукти з випічкою або овочі з хлібом і маслом. Для діток які лишаються до 5 чи до 6 то є ще вечеря.
       Прогулянки: гуляють з дітьми досить багато, за гарної погоди зранку і після сну. У садочку є своє гарне подвіря і з кожної групи є двері, які на нього виходять. Подвір'я поділене на групи: для маленьких і старших, в залежності від того різної висоти гірки, хатинки та інші забавлянки. Виходять на двір майже завжди, крім вітру і сильного дощу.Тобто якщо маленький дощ, то діток одягають у дощові костюми і гумаки і на дворі їздять на машинках, зїжають з гірки чи стрибають у калюжі, але якщо сильний вітер і сонечко, то не виходять взагалі. Влітку замість дощових костюмів у шкафчиках дітки мають мати купальні костюми і рушники- часто граються з водою на майданчиках.
       Приватні іграшки. Спочатку нас казали, що в садочок не можна приносити своїх іграшок, але звісно все залежить від ситуації.  В нас деколи в Артема не дуже є бажання йти в садок, то ми беремо якусь машинку, а деколи і книжку, і можна своїми іграшками гратись до сніданку. Потім вони кладуться в шкафчик і знаходяться там до вечора.
Загалом мені наш садочок досить таки подобається, подивимось як буде далі.

Немає коментарів:

Дописати коментар