субота, 17 жовтня 2015 р.

Артемчику 1,4 (16 місяців).

Цього місяця ми знову усі троє разом. 

Артемчик став дуже ніжний: досить часто дає цьомчики, обіймає, часто може прийти та потулитись. 
   Почав багато говорити на своїй мові, причому деколи навіть уві сні. 
Артемчика мова: тата = тато, кан - кран, коу - колія, сце = ще (раніше було сє, але тепер гарно каже сце), показує як працює бетономішалка = руками крутить, та = так, причому пояснює все що він хоче цим- наприклад, візьме книжку, приносить на кухню і каже : ких (книжка) та(махає головою) - означає шо він хоче щоб йому читали книжку.
     Місяць був багатийй на події. 
     Побували на дні народженні у моєі похресниці:
     Приїхали у Відень, а тут метро будують поряд, то відповідно дуже багато спец техніки: екскаватори, крани, бетономішалки і т.д. Ми кожен день ходимо на них дивитись-Артемчику багато задоволення, а мамі пів години спокою.

   Ну звісно майже зразу, по приїзді, відвідали парк Оберла, а там і баранчики, і лами, і козлики, і качечки.
   
   
     З приходом осені, пісочок замінили камінцями:
        
    
    
     Дощик. Купили Артемику гумовці та дощовик, і тепер коли капає дощик, то радості не має меж: і в калюжу в ньому сісти на трошки встигає, і по болоті побігати під дощем, і по мокрій траві.

     Були в зоопарку


    Коли на вулиці було дуже холодно, то ми ходили або в парк розваг, або до Александра в гості, або він до нас.
У парку розваг-для Артема найважливіші це машинки, а потім ідуть повзанки, м'ячики, гірки.


Ходили в гості до Александра. Хлопці уже починають бавитись один з одним, бігати разом, ховатись - дорослішають.
    Ми почали з Артемчиком малювати та ліпити. Малюємо кольоровими олівцями, такі грубі як фломастери, малюють з усіх сторін - це дуже зручно бо Артемчикові всерівно якою стороною олівець. Наразі малює тільки тоді коли сказати : намалюй гори. Тоді починає водити олівцем. Крім того я йому малюю і йому цікаво показувати на малюнку де квіточка, хмаринка і т.д. Ліпимо ми з play-doh- це таке як пластилін, але не липне до рук і гарно ліпиться. Ну наразі я ліплю, а Артем вгадує хто це, потім я йому даю трошки тим побавитись.


     Цікаві випадки. Наш Артемчик так швидко дорослішає і хочеться запам'ятати все, та це дуже важко, от вирішила дещо записувати. Недавно мала йому одягнути шалик тоненький на вулицю, та він його весь час хотів зняти, а є ще грубий, в якому він ходив перед тим. То даю йому грубий і кажу: "тоді одягай цей, хоча в ньому тобі буде жарко". Подумав, подумав, забрав руки від тоненького і так ми пішли на двір. Хоч маленький, та все прекрасно розуміє, тепер треба нам тільки до цього звикнути. Ще один: даю йому молоко, а Володя збоку лежить, Артем перестає пити молоко і каже : "тата тась"- це означає розказати казку про качечку. Причому є дві казки про качечки: 1.качечка і жабка;  2. качечка, дідо і баба; то Артем деколи явно каже яку хоче а яку ні.
А ще ми почали гратись з ним у загадки.
1. Я - яка найвища тварина на світі і має довгу шию; 
А - ваф (жираф)
2. Я - Хто на зиму відлітає в теплі краї ;
А - тась (качечка)
3. Я - Хто плаває у воді та зеленого кольору;
А - ка (жабка)
4. Я - Хто стрибає по деревах та любить банани;
А - Ху Ху Ху ( мавпочка)
5. Я - хто на зиму лягає спати;
А - дедик (ведмедик)
6. Я - Хто сторожить подвір'я і хату
А - вав вав вав (песик)
7. Я - хто нас будить як будильник 
А - ко ко ко (півник)
8. Я - хто вночі літає, а в день спить
А - ху ху(пгу - сова)
9. Я - яка машина піднімає речі високо і переносить важкі предмети
А - кан (кран)
Зубчики: на початку цього місяця прорізався та вже виріс один зуб(9-й). На підході ще 3. Надіємось легко та безболісно вони скоро теж проріжуться. Артем почав чистити зуби спеціальною дитячою пастою і йому це дуже подобається, особливо смак пасти
Їжа: до улюблених овочів приєдналась броколі та цвітна капуста. Її тепер варю окремо, бо Артемик після обіду любить істи броколі та цвітну руками.
Артемчика меню: 
Зранку - каша з медом та трошечки фруктів, потім трошки хлібчика. До каші почала терти трошки гарбуза.
Обід овочевий супчик з мяском
Підвечірок- сир з чимось, або пиріжок з кефіром, або омлет, або крупа з мяском, або макарон з мяском
Вечір- каша з смородиною та трошки фруктів.
Перед сном - молоко.
І сьогодні в якості святкування пішли в супермаркет ;). Там для діток є спеціальний куточок, де є веселий килимок з різними малюнками, які рухаються і реагують на дотик, наприклад, як поставити руку, то до неі повзуть жучки, метелики, рибки; можна бігати за м'ячиками; крім того там є міні гойдалки, та різні лабіринтики для пальчиків. Артемчику там дуже сподобалось, годі було забрати.
А потім під вечір ще Артемчику на радість пішли годувати качечок та трошки гойдатися. 
Ось якось так швидко пройшов ще один місяць.

3 коментарі:

  1. Який вже дорослий, я щось не думала що він так гарно говорить )) Вже ж багато можна зрозуміти. Гарний місяць у вас видався, сімейний. Хоч здається з появою дитини всі місяці сімейні )))))

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Якщо чесно то вже набагато легше, може показати що хоче, якось пояснити. Дуже стає цікаво коли починає говорити все більше і більше. Цікаво коли почне сприймати німецьку мову:), буде так як ваш Давидко- кожної мови потрошки

      Видалити